stacja_paliw

Co za ulga! Znów można tankować w Kargowej

Co za ulga! Znów można tankować w Kargowej.

Źródło: Gazeta Lubuska (Wtorek, 9 stycznia 2018 r.).

Huuura! Stacja paliw już czynna! Wreszcie tankujemy w Kargowej!

5 stycznia 2018 roku przejdzie do historii Kargowej, jako dzień oficjalnego uruchomienia nowo wybudowanej stacji paliw.

PKN ORLEN przeprowadza rekrutację na stanowisko - pracownik obsługi klienta

Od Kandydatów oczekujemy:

● doświadczenia w handlu detalicznym ● znajomości technik sprzedaży oraz orientacji na potrzeby klienta ● ukierunkowania na osiąganie wyników (świadomość celów i kosztów) ● dyspozycyjność

Stacja paliw w budowie

Trwają intensywne prace przy budowie stacji paliw. Inwestycja rozpoczęła się pracami ziemnymi, polegającymi na usunięciu humusu, wykonaniu wykopów pod zbiorniki na paliwo, gaz,  emulator adBlue do nowych diesli oraz wykopy pod kanalizacje sanitarną, wodociągową i skrzynki rozsączające wody opadowe typu Wavin, a także pod fundamenty budynku o wymiarach 9 x 15 m.

Taka będzie oferta nowej stacji paliw

Taka będzie oferta nowej stacji paliw

Źródło: Gazeta Lubuska (Czwartek, 26 października 2017 r.).

Rusza budowa stacji paliw!

Wreszcie nastąpiło długo oczekiwane przez wszystkich mieszkańców gminy wejście inwestora na teren budowy stacji paliw. Prace projektowe i uzgodnienia pochłonęły ponad półtora roku. Droga do ruszenia z inwestycją była długa, kręta i wyboista. Procedura wyłączenia terenu przeznaczonego pod budowę stacji paliw z obszaru chronionego krajobrazu zajęła aż 10 miesięcy i zakończyła się uchwałą Sejmiku Województwa Lubuskiego we wrześniu 2016 r. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń i przeniesieniu własności działki końcową umową notarialną podpisaną 8 września br.

Widać koniec batalii o stację paliw

Batalia o stacje paliw w Kargowej zbliża się do finału. Na początku maja rozpocznie się procedura wyłaniania  wykonawcy inwestycji.

– My natomiast szukamy pieniędzy na uzbrojenie działki, na której powstanie stacja paliw – mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Procedura przetargowa potrwa około miesiąca, a sama budowa 15 tygodni. Z tego rachunku wynika, że do października stacja paliw w Kargowej powinna zacząć działalność.

Jest już pozwolenie na budowę stacji paliw!

W dniu wczorajszym została wydana tak długo oczekiwana decyzja udzielająca pozwolenia na budowę stacji paliw w Kargowej dla PKN Orlen S.A. Jednak aby Koncern mógł zacząć budować stację musi uzyskać jeszcze pozwolenie Wojewody na przebudowę drogi krajowej nr 32, które otrzyma w kwietniu br. W pierwszym półroczu gmina planuje przystąpienie do uzbrojenia terenów inwestycyjnych gdzie będzie zlokalizowana stacja paliw.

Poniżej zamieszczamy skan pozwolenia.

Stacja paliw coraz bliżej

W ubiegłym tygodniu odbyło się w ratuszu spotkanie przedstawicieli PKN ORLEN, opiekunami inwestycji Rafałem Mierzyńskim z Regionu  Inwestycji Stacji Paliw Północ, Krzysztofem Molińskim z Zespołu Nieruchomości Stacji Paliw,  ze starostą zielonogórskim Dariuszem Wróblewskim i z burmistrzem. Przedmiotem spotkania było przedstawienie przez przedstawicieli ORLENU szczegółowego harmonogramu działań przygotowawczych w zakresie rozpoczęcia inwestycji.

Spotkanie w Generalnej…

Burmistrz Jerzy Fabiś spotkał się 27 lutego br. z Panem Markiem Langerem, dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze w sprawie ostatecznych uzgodnień przebudowy drogi krajowej nr 32 dla potrzeb zjazdu do przyszłej stacji paliw, a także poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie  w  Kargowej i prowadzenia systematycznego monitoringu prędkości przejeżdżających przez miasto pojazdów.

Strony