XIX Finał WOŚP w Kargowej

9 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury im. Wilhelma Blanke w Kargowej odbył się koncert XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku graliśmy dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. O godz. 16.00 rozpoczął się koncert zespołu BLUE SOUNDS z Włocławka, który powstał, ”aby wzruszać, zachwycać i niepokoić” - jak sami mówią o sobie. Publiczność mogła poznać specyficzne brzmienie, które wraz z postacią charyzmatycznej wokalistki tworzą ciepły, a zarazem pełen energii klimat koncertu. Wrażliwi słuchacze docenili kompozycje własne zespołu.


Następnie na scenie sali widowiskowej wystąpiły przedszkolaki z Kargowej, które zmieniły nieco nastrój radosnymi tańcami. W tej samej wesołej tonacji zagrał zespól GRID TIME z Zielonej Góry, który zaprezentował kultowe, bluesowe utwory. Publiczność znakomicie bawiła się wraz z muzykami, a atmosferę jeszcze bardziej” podgrzały” zespoły taneczne „Animator” i „ABC”, które pod czujnym okiem instruktorki Pani Teresy Glapińskiej brawurowo zatańczyły sambę i taniec uliczny. Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć „Kargowiaków”. Zespół przedstawił hymn, który został specjalnie napisany i zaaranżowany na 19 Finał WOŚP. Autorką tekstu jest Pani Danuta Pławińska, a muzyki Andrzej Apolinarski. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali, także najmłodsi wokaliści z GOK -u ze „STUDIA PIOSENKI”. Niezwykle barwnie wyglądał również występ „TEATRU OGNIA””. Grupę tworzą uczniowie licealni z Wolsztyna pod dowództwem Joanny Pochłopień.


Wszystkie występy przeplatały licytacje. Hitem tegorocznej imprezy była licytacja kasku JANSONA CRUMPA, który został podarowany przez Burmistrza Kargowej - Sebastiana Ciemnoczołowskiego.
Imprezę o godz. 20.00 zakończyło „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”, czyli pokaz sztucznych ogni.
A mogliśmy zagrać dla chorych dzieci dzięki wolontariuszom, którzy w grupie 50 – osobowej wyruszyli już o godz. 7.30 na ulice Kargowej, aby kwestować. A w tym roku ich szefem był Pan Grzegorz Lisiewicz. Serdecznie im dziękujemy za pracę. Podziękowania należą się także organizatorom, czyli Dyrektorowi i Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury im. Wilhelma Blanke, Dyrekcji i Pracownikom Gminnej Biblioteki im. Eugeniusza Paukszty za cierpliwe liczenie zebranych pieniędzy i Strażakom, którzy pilnowali bezpieczeństwa.
Dziękujemy także szczodrym ofiarodawcom przedmiotów na licytację i wszystkim mieszkańcom Kargowej, dzięki którym zebrano 8 407 złotych.


Lista wylicytowanych przedmiotów WOŚP 2011 r.

Kask Jasona Crumpa - 700,00 zł

Obraz Henryka Brychcego  - 150,00 zł

Płyta z nagraniami Kargowiaków + filiżanka okolicznościowa z okazji 15 lecia istnienia zespołu "Kargowiacy" - 50,00 zł
Tempera - 50,00 zł
Płaskorzeźba - 100,00 zł
Koszulka z napisem Lindgren - 60,00 zł
Koszulka - 20,00 zł
Maskotka LUPO - 25,00 zł
Rysunek - 50,00 zł
Model Samolotu - 120,00 zł
Płyta „Przystanek Woodstock” - 15,00 zł
Kubek WOŚP - 30,00 zł
Kalendarz - 10,00 zł
Kalendarz książkowy - 20,00 zł
Kubek szklany - 20,00 zł
Koszulka WOŚP - 20,00 zł

Galeria Zdjęć