Wyścig rowerowy MTB jako impreza towarzysząca na Dni Kargowej

W dniu 22 marca 2011 roku Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski spotkał się z panem Kazimierzem Prokopyszynem Prezesem Zielonogórskiego Klubu Kolarskiego w Zielonej Górze, członkiem Zarządu tego klubu panem Lechem Kurowskim oraz panem Krzysztofem Dziubą, Pełnomocnikiem Burmistrza ds. sportu.

 

Toczące się rozmowy dotyczyły organizacji wyścigu rowerowego MTB, który odbędzie się dniu 19 czerwca 2011 r. w Kargowej. Panowie z klubu kolarskiego zaoferowali profesjonalną pomoc przy organizacji tej imprezy. Pan Kazimierz Prokopyszyn jest bardzo znaną osobą w świecie kolarskim gdzie nazywa się go „MARSZAŁKIEM KOLARSTWA POLSKIEGO”. Wcześniej był zawodnikiem Ludowych Zespołów Sportowych Trzcianka i Klubu Sportowego "Lech" Poznań. Wielokrotny dyrektor sportowy Tour de Pologne i siedmiokrotny spiker tego wyścigu. Kilkakrotny szef ekipy polskiej na międzynarodowych wyścigach w Australii, Anglii, Włoszech, Niemczach, Francji i Szwecji. Czterokrotny laureat plebiscytu na najlepszego szkoleniowca województwa zielonogórskiego. Doskonały organizator imprez kolarskich w całym kraju.


W spotkaniu wziął także udział pan Roman Grad, prezes Zielonogórskiego Stowarzyszenia Winiarzy, który zaproponował: organizację stoisk winnic zielonogórskich, na których będzie można skosztować wina, zakupić sadzonki, a także dowiedzieć się, od czego i jak zacząć nasadzenia winorośli, organizację konkursu na wyroby winiarskie, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy Gminy Kargowa. Może dzięki tej inicjatywie znajdzie się w gminie grupa osób pasjonatów, hobbystów i miłośników uprawy tych roślin, którzy przypomną i zapoczątkują wspaniałą przedwojenną tradycję uprawę winorośli w Gminie Kargowa.

W spotkaniu uczestniczyli również Zastępca Burmistrza Krzysztof Woziński i inspektor ds. promocji Barbara Pajcz.