Siłą jest dialog

Szanowni Mieszkańcy, informujemy, że istnieje możliwość skorzystania  z projektu „Siłą jest dialog”. W  dobie pandemii spowodowanej SARS‐CoV‐2 oraz wszechobecnego języka agresji i nienawiści – mediacja jest skutecznym sposobem na jego złagodzenie i jednocześnie subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.

Skierowany jest do mieszkańców, firm, organizacji.  Są to bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje) online w tym telefoniczna oraz w ramach możliwości stacjonarna.

Okres trwania projektu to od 1 kwietnia 2021 r do czasu istnienia potrzeby w tym zakresie.

1. W ramach projektu oferujemy bezpłatne spotkania informacyjne w mediacji (konsultacje)   z najlepszymi ekspertami z zakresu mediacji dla ułożenia 3 poniżej wypisanych sytuacji:   1. Jeśli istnieje przeczucie,  że w zespole, między pracownikami, w zarządzie, w relacjach   z innymi firmami bądź klientami jak również między mieszkańcami regionu czy w rodzinie rodzi się  konflikt i nie chcemy dopuścić  do jego eskalacji. Podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) pomożemy zdiagnozować  problem i znaleźć  sposób, aby go rozwiązać, zanim negatywnie wpłynie na ich funkcjonowanie.

2. Jeśli beneficjenci projektu mierzą się z konfliktem i nie wiedzą, jak sobie z nim poradzić albo zaistniały spór doprowadził  do wszczęcia sprawy sądowej. Pomożemy im znaleźć  konstruktywne wyjście z sytuacji na drodze mediacji, którą szczegółowo zaplanujemy podczas bezpłatnego spotkania informacyjnego. Ponadto, kiedy otrzymamy zgodę na poprowadzenie mediacji, dołożymy wszelkich starań, aby długie i kosztowne postępowanie sądowe zamienić  na ugodę, która ma taką samą moc prawną jak wyrok sądu. 

3. Jeśli udało się  zażegnać  jeden konflikt i chcemy zapobiegać  kolejnym. Być  może warto przyjrzeć się  kulturze rozmów i poszukać  ich słabe punkty albo zastanowić się, czy sposób komunikacji nie generuje potencjalnych sporów. A może beneficjenci projektu potrzebują  odpowiednich procedur czy szkolenia z zakresu mediacji lub sprawnej komunikacji,  żeby skutecznie radzić  sobie z konfliktowymi sytuacjami wewnątrz organizacji?   W trakcie bezpłatnego spotkania informacyjnego (konsultacji) wspólnie opracujemy strategię  działania na przyszłość.

Pamiętaj,  że  telefon  do  nas  i  nasza  pomoc  w  zakresie  mediacji  to  bardzo  skuteczna  metoda  na wypracowanie  porozumienia  i  aż  70% rozmów znajduje  szczęśliwy finał już po drugim spotkaniu.           

Szczegóły dostępne na www.mediatio.pl , pod numerem telefonicznym: 721782222 oraz korespondencji e‐mailowej: kancelaria@mediatio.pl.