Sami poradzimy sobie z obwodnicą

Przyszły rok 2012 to czas kiedy w naszym kraju odbywać się będą Mistrzostwa Europy w piłce nożnej a Poznań to jedno z miast w których będą rozgrywane mecze. Wszyscy mieszkańcy Kargowej zdają sobie sprawę jakie niesie to zagrożenie dla naszego miasta. Olbrzymia ilość zmotoryzowanych kibiców z całej Europy zdążających do Poznania będzie przejeżdżało przez Kargowę drogą nr 32, gdzie natężenie ruchu samochodowego już w tej chwili jest ogromne, a w przyszłym roku zwiększy się wielokrotnie.


W związku z tym Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski zlecił wykonanie projektu i budowę na przedmieściach naszego miasta bramek poboru opłat. Według przeprowadzonej diagnozy, w której wzięto pod uwagę przewidywane natężenie ruchu stawka za przejazd samochodów osobowych będzie wynosiła 11 zł natomiast za przejazd samochodu ciężarowego 24 złote. Mieszkańcy Gminy z opłat będą zwolnieni.


Stawki zostały tak zaplanowane, żeby w okresie trwania Mistrzostw Europy zebrać kwotę wystarczającą na wybudowanie obwodnicy naszego miasta. Jeśli w tym czasie to się nie uda pobór opłat kontynuowany będzie aż do skutku.