Przywitanie Nowego Roku w niemieckiej partnerskiej Gminie Schulzendorf

W dniu 08 stycznia 2011 r. Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski wraz z delegacją wziął udział w uroczystości z okazji powitania Nowego Roku w niemieckiej partnerskiej Gminie Schulzendorf. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Ratuszu. Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Praga Vior - Fanz Schwarz, przedstawiciel Powiatu Ziemskiego pan Klinkmüller, przedstawiciele stowarzyszeń niemieckich, osoby z lokalnej polityki, przedstawiciele straży pożarnej, Przewodniczący Rady Dr. Werner Effler oraz radni Gminy Schulzendorf. Ze strony polskiej w uroczystości wzięli udział: Zastępca Burmistrza Krzysztof Woziński, Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Wilińska – Grzesiuk, Dyrektor GOK Henryk Brudło, radna Agata Miedzińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kargowej Dariusz Wróblewski, Jerzy Jaszczak reprezentujący klub „Agroś”, Krzysztof Dziuba współorganizator zawodów MTB oraz pani Brygida Wróblewska.

 

Burmistrz Schulzendorf Markus Mücke przywitał wszystkich przybyłych gości i w krótkim swoim wystąpieniu przedstawił niektóre fakty i dokonania ubiegłego roku. Podziękował swoim współpracownikom oraz osobom za nieodpłatną pracę, często poza pracą zawodową, dzięki której Schulzendorf z dnia na dzień staje się wspanialszą Gminą. Wznosząc toast lampką szampana życzył wszystkim zgromadzonym wszystkiego, co dobre w Nowym Roku. Następnie Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski złożył życzenia pomyślności w Nowym Roku zebranym gościom, wyraził wolę dalszej partnerskiej współpracy z Gminą Schulzendorf i wręczył na ręce Burmistrza Schulzendorf zegar z zarysem kargowskiego Ratusza oraz kosz słodyczy z Fabryki Nestle Polska S. A. w Kargowej podkreślając, że firma ta jest filarem gospodarczym naszej Gminy. Po tej uroczystości Burmistrz Markus Mücke i jego zastępca Alexander Reech zaprosili Burmistrza Kargowej wraz z delegacją do zwiedzenia nowo wybudowanego Ratusza wraz z niedawno oddaną do użytku salą ślubów, szkoły podstawowej, świetlicy, klubu oraz przedszkola.


Około godziny 13.00 delegacja Polska i gospodarze z Niemiec przejechali do hali sportowej gdzie nastąpiło otwarcie turnieju piłki nożnej przez Burmistrzów Czech, Polski i Niemiec. W rozgrywkach wzięły udział 4 drużyny z Niemiec, jedna Polski i jedna z Czech. Nasza drużyna wywalczyła trzecie miejsce. Mariusz Grześkowiak – bramkarz w naszej drużynie, został uznany za najlepszego zawodnika, a Dariusz Kostański za najlepszego strzelca turnieju. W czasie trwania rozgrywek trwały rozmowy Burmistrzów i ich delegacji na temat współpracy na rok 2011, której tematami były: obóz letni dla dzieci – wspólny projekt, dzień dziecka, spotkania seniorów oraz planowane z udziałem partnera niemieckiego imprezy organizowane w Kargowej tj. festiwal „Od przedszkola do Kargowej”, plener malarski, Dni Kargowej oraz zawody rowerowe MTB. Około godziny 19.00 delegacja wraz z Burmistrzem i drużyna piłkarska została zaproszona na kolację do klubu sportowego w Schulzendorf, po której udała się w podróż powrotną do Kargowej. Wizyta Burmistrza Sebastiana Ciemnoczołwskiego w niemieckiej partnerskiej Gminie Schulzendorf przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.