Niepodważalne zwycięstwo Gminy Kargowa w Regionalnych Zawodach w Świńskim Grillowaniu Samorządowców podczas Święta Świni

W dniach 22-24.08.2009 r. w Siedlcu już po raz szósty odbyło się „Święto Świni”. Jest ono czymś więcej niż zabawą, to cała gama działań na rzecz rozwoju rolnictwa, promowania agroturystyki, tradycyjnych wielkopolskich potraw, promocji gminy Siedlec, a także zacieśniania współpracy z innymi samorządami. Organizatorzy zaprosili przedstawicieli samorządów do wspólnego grillowania, w którym wzięło udział 10 drużyn. Drużynę Gminy Kargowa pod nazwą „Zdrowa Kargowa” reprezentowali: Halina Masłowska - sołtys Smolna Wielkiego, Michał Zielonka - sołtys Obry Dolnej i Dariusz Wróblewski - dyrektor Szkoły Podstawowej w Kargowej, Barbara Pajcz - pracownik Urzędu Miejskiego i Danuta Wróblewska z-ca przewodniczącego Rady Miejskiej w Kargowej.
Grillowano żeberka wieprzowe, karczek wieprzowy oraz wątrobę na boczku. Komisja konkursowa wzięła pod uwagę walory smakowe i estetyczne potrawy oraz wystrój wystawianych przez drużyny stanowisk promocyjnych. Na stanowisku Gminy Kargowa znalazły się owoce z sadu p. Antoniego Majera, chleb z piekarni „Bartek” z Kargowej, różnego rodzaju przetwory warzywne i warzywa, które przygotowały Rodzinne Ogrody Działkowe „Dąbrówka” w Kargowej. Stanowisko drużyny Kargowej wspomógł p. Józef Jeton z domowej roboty piwem i winem. Poszczególne potrawy oceniali: Witold Wróbel, Łukasz Bocer, Łukasz Zyguła, Wolfgang Schulz oraz Mikolaj Ostapczuk. Grillowanie drużyny „Zdrowa Kargowa” zakończyło się wielkim sukcesem, ponieważ drużyna po raz drugi zajęła I miejsce. W trakcie grillowania przybył z-ca burmistrza p. Jerzy Fabiś który kibicował drużynie a po ogłoszeniu wyniku pogratulował jej i nie krył swojej radości z obrony tytułu Mistrza. Drugie miejsce przyznano Gminie Golssen, a trzecie Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Siekierczynie. Dyplomy oraz upominki dla wszystkich zespołów wręczał Wójt Gminy Siedlec – Adam Cukier.
Słowo „niepodważalne” w tytule zostało zapożyczone ze strony internetowej www.siedlec.pl, z zamieszczonej tam informacji o konkursie grillowania.