II Turniej Piłki Halowej dzieci i młodzieży

W dniu 17 grudnia 2020 r. w sali gimnastycznej przy ulicy Szkolnej odbył się II Turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży.  Rozgrywki przebiegały  w dwóch kategoriach wiekowych: Żaka i Orlika. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną w kraju, organizatorzy nie zaprosili zespołów z innych miejscowości. Dlatego w turnieju brały udział dzieci z dwóch miejscowych klubów APF i MUKS. Wszystkie dzieci, które brały udział w rozgrywkach otrzymały medale i upominek. Starsze roczniki otrzymały oprócz smakołyków, ortaliony i koszulki treningowe, które zostały dofinansowane przez Gminę Kargowa.

W rozgrywkach uczestniczyło ok. 50 zawodników. Turnieje przebiegały w bardzo przyjaznej i świątecznej atmosferze.  Upominki, medale wręczał Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Pan Józef Dżumbelak, Św. Mikołaj i trenerzy. Dla kibiców tych małych i dużych były przygotowane smakołyki.

Założeniem organizatorów było propagowanie zdrowego trybu życia bez używek wśród dzieci i młodzieży;  dokonywanie prawidłowego wyboru na spędzaniu wolnego czasu jako alternatywy dla różnych zagrożeń;  budowanie u uczestników poczucia własnej wartości poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami Fair Play bez konieczności sięgania po różnego rodzaju używki.

Upominki i nagrody były dofinansowane i sponsorowane z dotacji Gminy Kargowa, GKRPA, Sad Kargowa, Nestle, APF oraz MUKS Kargowa.

Organizatorem zawodów był MUKS Kargowa.