Trasy piesze i rowerowe

Nowy wymiar turystyki rowerowej w Regionie Kozła

W ostatnich latach  obserwuje się wzrost zainteresowania turystyka rowerową.  Zjawisko to ma swoje odbicie w rozwoju szlaków rowerowych oraz różnego rodzaju akcesoriów i nowoczesnych technik np. aplikacji GPS  wykorzystywanych przez rowerzystów. Profesjonalne i nowoczesne formy  informacji o rowerowych trasach i szlakach turystycznych stają się często motywem aktywności rowerowej i wpływają na rozwój turystyki w regionach.

Zapraszamy do korzystania z mobilnej aplikacji turystycznej „West is the best”

Zapraszamy do korzystania z mobilnej aplikacji turystycznej „West is the best” stworzonej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła oraz 11 Lokalnych Grup Działania z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, w ramach realizacji projektu współpracy pt. „Mobilna aplikacja turystyczna innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR”.

Mapa turystyczna gminy Kargowa

Projekt pn. „Opracowanie i wydanie mapy turystycznej gminy Kargowa” został zgłoszony przez gminę Kargowa w 2012 roku do realizacji w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA REGIONU KOZŁA.

Szlak bez końca

W dniu 27 września br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w Zielonej Górze burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski podpisał wniosek o płatność dla projektu pn. Oznakowanie szlaku turystycznego „Szlak bez końca”. Projekt został zgłoszony przez gminę Kargowa w 2011 roku do realizacji w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju dla małych projektów, w konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA REGIONU KOZŁA.

Jak za pomocą nowych technologii dają się poznać lubuskie gminy? - audioprzewodnik

Reportaż telewizji Gorzów Wielkopolski o innowacyjnym sposobie promocji „Szlaku bez końca – wokół Kargowej” w postaci audioprzewodnika na telefony i tablety. Audioprzewodnik można pobrać z naszej strony: www.kargowa.pl (Turystyka i sport -> Trasy piesze i rowerowe)

 

Audioprzewodnik turystyczny po "Szlaku bez końca" - [pobierz]

Pragniemy przedstawić innowacyjny sposób promocji „Szlaku bez końca – wokół Kargowej” w postaci audioprzewodnika na telefony i tablety z systemem Android. Prezentowany audioprzewodnik może być pobierany bezpłatnie z naszej strony internetowej. Jego instalacja jest prosta. Pobieramy (ściągamy) plik na nasz komputer. Musimy teraz połączyć nasz smartfon z komputerem za pomocą kabelka lub przy pomocy funkcji Bluetooth i kopiujemy plik na komórkę lub bezpośrednio łącząc sie ze stroną www.kargowa.pl za pomoca telefonu, tabletu. Aplikacja ma formę „pigułki” w której mieści się przewodnik wraz z obsługującym go programem. Po odszukaniu ściągniętego na telefon pliku klikamy na jego ikonę i dalej postępujemy zgodnie z poleceniami wyświetlającymi się na urządzeniu.

Audioprzewodnik turystyczny "Szlaku bez końca". Zapraszamy do oglądania

Audioprzewodnik turystyczny po "szlaku bez końca" na telefon komórkowy jest inowacyjną formą promocji turystyki w regionie. Dając taką możliwość mieszkańcom naszego regionu oraz turystom z całego kraju na pewno zachęci niejednego amatora szlaków turystycznych do spędzania wolnego czasu z przyrodą wśród lasów, pięknych jezior i krajobrazów.