Trasy kajakowe

Zapraszamy do korzystania z mobilnej aplikacji turystycznej „West is the best”

Zapraszamy do korzystania z mobilnej aplikacji turystycznej „West is the best” stworzonej przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Regionu Kozła oraz 11 Lokalnych Grup Działania z województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, w ramach realizacji projektu współpracy pt. „Mobilna aplikacja turystyczna innowacyjnym sposobem promocji obszaru LSR”.

Mapa „Obrzyca i jej dopływy”

Poniżej prezentujemy mapę szlaków kjajakowych „Obrzyca i jej dopływy”.

Szlaki kajakowe Regionu Kozła

Zapraszamy na kajakową wycieczkę po terenach Regionu Kozła. Trasa spływu będzie wiodła nurtem rzek, które przed ponad stuleciem uregulowano, co umożliwia obecnie pokonanie trasy przez kajakarzy rozpoczynających swą wędrówkę po rzekach i jeziorach pojezierza lubuskiego i szlakach zachodniej Wielkopolski.

Przewodnik turystyczny „Szlaki kajakowe Regionu Kozła” powstał na zamówienie Stowarzyszenia Gmin Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Kozła 

Kanał Obrzycki

Kanał Obrzycki (l.dopływ Obrzycy) swój początek bierze w okolicach wsi Młynkowo i Pyrnik (gmina Bojadla, powiat nowosolski). Na odcinku z Pyrnika do Bojadeł jest to rów zbierający wody z łąk doliny Odry. Dla kajakarzy dostępny od m. Bojadła do połączenia z Obrzycą w pobliżu Podlegórza (gmina Trzebiechów). Szlak liczy ok. 17 km.  Jest to szlak łatwy i nieco uciążliwy ze względu na kilka przenosek  przez polne i leśne mostki (niskie przepusty rurowe).

Obrzyca

Rzeka Obrzyca, o długości 69,9 km,prawy dopływ środkowej Odry wypływa w okolicy wsi Krążkowo, gmina Sława. W górnym biegu przepływa przez kilka urokliwych jezior by wpłynąć do zatoki J. Sławskiego we wsi Radzyń. Przepływa przez niemal całe J.Sławskie (828 ha, głębokość 12,3, długość 9,2 km, 4 wyspy). Wypływ we wsi letniskowej Lubiatów. Dalej kieruje swój leniwy nurt na zachód przepływając przez Konotop. W okolicach Jesiony wpływa do ostatniego jeziora na szlaku – Jeziora Rudno.