Aktualności sportowe

Dobry występ najmłodszych tenisistów stołowych

24 października na 18 stołach w hali WOSiR Drzonkowie rozegrano inauguracyjny turniej Międzyszkolnej Ligi Tenisa Stołowego roku szkolnego 2015/2016. W zawodach wzięło udział 60 uczniów z 10 szkół. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik i gimnazjum, oddzielnie chłopcy i dziewczęta. W zawodach dobrze spisali się najmłodsi tenisiści z Kargowej zajmując czołowe miejsca w kategorii żaków(3m Filip Hulalka, 4m Kamil Stefańczyk) i młodzików(5m Adrian Fabiś). Przed nami jeszcze 5 turniejów.

Pierwszy piknik Akademii Piłkarskiej Falubaz w Kargowej

W sobotę 26 września na Orliku przy Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się piknik rodzinny, w którym  wzięło udział ponad     100 osób – zawodników Akademii Piłkarskiej Falubaz wraz z rodzicami. Podczas imprezy korzystano z różnych atrakcji tj. zamek dmuchany, gry i zabawy, piłki dmuchane. Na zakończenie pikniku rozegrano mecz pomiędzy dziećmi a rodzicami, w którym  wzięło udział ponad 50 dzieci i 30 rodziców. Należy dodać, że to rodzice  zapewnili ciasto, kawę, lody, owoce oraz ciepły posiłek.

Nasi uczniowie mistrzami Powiatu Zielonogórskiego w biegach przełajowych

W czwartek 15 października odbyły się w Czerwieńsku Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W zawodach startowała liczna grupa sportowców ZSP Kargowa. Mistrzami Powiatu zostali nasi uczniowie. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Tyszkiewicz, a w kategorii chłopców Kacper Kaźmierczak. Kargowa zwyciężyła również w punktacji drużynowej. W pierwszej dziesiątce uzyskującej awans do Finałów Wojewódzkich(23.10 – Lipki Wielkie) znalazło się, aż 6 dziewcząt i 4 chłopców. Początek nowego roku sportowego wypadł zatem nadzwyczaj okazale.

Ruszyła sekcja piłki nożnej w naszej Gminie już dla sześciolatków

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dąbrówka" Kargowa ruszyła sekcja piłki nożnej dla chłopców i dziewcząt w wieku od 6 lat wzwyż. Treningi w formie zabawy z piłką prowadzi Marcin Rudnikowski. Rejestracja dzieci jest prosta. Rodzice nie muszą podpisywać żadnej skomplikowanej umowy. Wystarczy złożenie deklaracji zgody na udział dziecka na zajęciach oraz doprowadzenie i odebranie swojej pociechy po treningu.

IX wyścig MTB Kargowa 2015

IX wyścig MTB Kargowa 2015

IV etapu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2015

Kargowa -14 czerwca 2015 r.

VII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH XXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN 2015 - Sprawozdanie

VII EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU dla WSZYSTKICH XXI SPORTOWY TURNIEJ MIAST i GMIN 2015 - Sprawozdanie

IX wyścig o puchar Burmistrza Kargowej – MTB Kargowa – 14.06.2015 r.

IX wyścig o puchar Burmistrza Kargowej – MTB Kargowa – 14.06.2015 r.

XIV Turniej piłki nożnej trampkarzy o puchar Burmistrza Kargowej

W niedzielę 24 maja na Orliku przy Szkole Podstawowej w Kargowej odbył się XIV Turniej Piłki Nożnej Chłopców o puchar Burmistrza Kargowej.

Mistrzostwa Powiatu LOM w czwórboju lekkoatletycznym

W dniu 21.05.2015 w Sulechowie odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców i dziewcząt. Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna dziewcząt była kolejny raz bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczyny jako Mistrzowie Powiatu awansowały do Finału LOM, które odbędą się 28.05.2015 w Słubicach.

Naszą szkołę reprezentowali:

Chołuj Weronika                                                Przybylak Kacper

VII Turniej Piłki Halowej - Kargowa 2015

Podczas ferii zimowych w Szkole Podstawowej odbył się trzydniowy turniej piłki halowej. W pierwszym dniu rywalizowały dzieci od lat 3 do 6, w drugim dzieci od 7 do 9 lat a w trzecim rywalizowały dzieci najstarsze od lat 10 do 12. W zawodach wzięło udział ok.  60 dzieciaków. Dzięki ludziom dobrej woli każdy uczestnik podczas turnieju otrzymał ciepły napój, wodę i słodki poczęstunek, oraz nagrody rzeczowe i medale. Nagrody wręczali Burmistrz Kargowej - Pan Jerzy Fabiś oraz Dyrektor szkoły - Pani Anna Ptak.

Strony