stacja_paliw

Widać koniec batalii o stację paliw

Batalia o stacje paliw w Kargowej zbliża się do finału. Na początku maja rozpocznie się procedura wyłaniania  wykonawcy inwestycji.

– My natomiast szukamy pieniędzy na uzbrojenie działki, na której powstanie stacja paliw – mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Procedura przetargowa potrwa około miesiąca, a sama budowa 15 tygodni. Z tego rachunku wynika, że do października stacja paliw w Kargowej powinna zacząć działalność.

Jest już pozwolenie na budowę stacji paliw!

W dniu wczorajszym została wydana tak długo oczekiwana decyzja udzielająca pozwolenia na budowę stacji paliw w Kargowej dla PKN Orlen S.A. Jednak aby Koncern mógł zacząć budować stację musi uzyskać jeszcze pozwolenie Wojewody na przebudowę drogi krajowej nr 32, które otrzyma w kwietniu br. W pierwszym półroczu gmina planuje przystąpienie do uzbrojenia terenów inwestycyjnych gdzie będzie zlokalizowana stacja paliw.

Poniżej zamieszczamy skan pozwolenia.

Stacja paliw coraz bliżej

W ubiegłym tygodniu odbyło się w ratuszu spotkanie przedstawicieli PKN ORLEN, opiekunami inwestycji Rafałem Mierzyńskim z Regionu  Inwestycji Stacji Paliw Północ, Krzysztofem Molińskim z Zespołu Nieruchomości Stacji Paliw,  ze starostą zielonogórskim Dariuszem Wróblewskim i z burmistrzem. Przedmiotem spotkania było przedstawienie przez przedstawicieli ORLENU szczegółowego harmonogramu działań przygotowawczych w zakresie rozpoczęcia inwestycji.

Spotkanie w Generalnej…

Burmistrz Jerzy Fabiś spotkał się 27 lutego br. z Panem Markiem Langerem, dyrektorem Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze w sprawie ostatecznych uzgodnień przebudowy drogi krajowej nr 32 dla potrzeb zjazdu do przyszłej stacji paliw, a także poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie  w  Kargowej i prowadzenia systematycznego monitoringu prędkości przejeżdżających przez miasto pojazdów.

Krok ku stacji paliw

Krok ku stacji paliw.

Źródło: Gazeta "Na Temat" (Czwartek, 20 października 2016 r.).

Kolejny ważny krok w sprawie budowy stacji paliw

Poważną "przeszkodą” w tworzeniu terenów inwestycyjnych i jednocześnie lokalizacji stacji paliw na działkach za stadionem miejskim okazała się przynależność tych gruntów do  obszaru chronionego krajobrazu o nazwie „Rynny Obrzycko – Obrzańskie”.

Przygotowania do budowy stacji paliw trwają

Przygotowania do budowy stacji paliw trwają. Projekty zarówno budowy stacji oraz przebudowy drogi krajowej są prawie gotowe. Przed Orlenem stoją jeszcze procedury uzyskania niezbędnych decyzji i pozwoleń. Aby ustalić najbardziej prawdopodobne terminy ich uzyskania, w ubiegły piątek specjalista z Działu Inwestycji  Stacji Paliw  PKN Orlen – Pani Joanna Pawlak  spotkała się z burmistrzem Jerzym Fabisiem oraz z z-cą Martą Paron. To pierwsza wizyta przedstawiciela Działu Inwestycji Stacji Paliw w Kargowej.

Bliżej do stacji paliw?

Bliżej do stacji paliw?

Artykuł pochodzi z gazety Na Temat (Czwartek, 7 kwietnia 2016 r.).

Stacja paliw i obwodnica Kargowej

W siedzibie Oddziału Wojewódzkiego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze odbyło się z mojej inicjatywy i z moim udziałem spotkanie przedstawicieli PKN Orlen - opiekunami przyszłej inwestycji:- Rafałem Mierzyńskim z Regionu Inwestycji Stacji Paliw  Północ, Krzysztofem Molińskim z Zespołu Nieruchomości Stacji Paliw oraz architektem z firmy Selin Ar – Ewą Mirowską z reprezentantami GDDKiA - dyrektorem Przemysławem Hamerą, zastępcą dyrektora oddziału Małgorzatą Kondracką i naczelnikiem Wydziału  Uzgodnień i Zagospodarowania Przestrzennego w sprawie u

Spotkanie z pracownikami PKN Orlen

We wtorek, 15 lutego br. w ratuszu odbyło się spotkanie burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia z pracownikami PKN Orlen - opiekunami przyszłej inwestycji w Kargowej - Panem Rafałem Mierzyńskim z Regionu Inwestycji Stacji Paliw Północ, Panem Krzysztofem Molińskim z Zespołu Nieruchomości Stacji Paliw oraz architektem z firmy SelinAr Panią Ewą Mirowską. W spotkaniu wzięły udział Przewodnicząca Rady Miejskiej Henryka Kamińczak i z-ca burmistrza Marta Paron.

Strony