piszą o nas

Poseł tłumaczył się z obwodnicy

Poseł tłumaczył się z obwodnicy.

Źródło: Tygodnik Na Temat (czwartek, 20 lutego 2020 r.).

W Kargowej oddano hołd poległym. 101. rocznica Powstania Wielkopolskiego

W Kargowej uczczono 101. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. 12 lutego 1919 roku w tamtych rejonach rozegrała się decydująca bitwa. Niestety dla kargowian, przegrana. W wyniku międzynarodowych uzgodnień pokojowych miasto nie znalazło się w granicach państwa polskiego. Niepodległość kargowianie odzyskali dopiero po II wojnie światowej.

Tylko idź. Nic więcej

Tylko idź. Nic więcej.

Źródło: Tygodnik Krąg

Mieszkańcy pamiętają, że ich ziemia zbroczona jest krwią

Mieszkańcy pamiętają, że ich ziemia zbroczona jest krwią.

Źródło: Gazeta Lubuska (Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r.).

Tu na razie jest ściernisko, ale wkrótce będzie nowe boisko

Tu na razie jest ściernisko, ale wkrótce będzie nowe boisko.

Źródło: Gazeta Lubuska (Wtorek, 21.01.2020 r.)

To był rok inwestycji w Kargowej

To był rok realizacji wielu inwestycji w gminie Kargowa. w 2019 roku udało się zakończyć kilka, bardzo ważnych dla gminy działań.

– Większość z nich, z oczywistych powodów, była w Kargowej, ale wiele prac wykonano też w naszych sołectwach – mówi Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.

Wyremontowany został również drewniany most w Chwalimiu, a w Wojnowie, Karszynie i Kargowej stanęły wiaty piknikowe. Niestety, w bieżącym roku tak wielu inwestycji nie uda się już zrealizować.

U pani Brygidy na urodzinach

U pani Brygidy na urodzinach.

Źródło: „Tygodnik Na Temat” (czwartek, 06.12.2019 r.).

 

Jak wygląda Kargowa z lotu ptaka? Zobacz, naprawdę warto! Mamy sporo, imponujących zdjęć [GALERIA]

Kargowa może pochwalić się niezwykłymi zabytkami i piękna historią, która jak ulał pasuje do rocznicy odzyskania niepodległości. To tutaj polscy żołnierze stawili jako jedyni opór wkraczającym po rozbiorze Polski zaborcom, to tutaj wykonano po raz pierwszy nasz hymn na ziemiach polskich, wreszcie to tutaj zażarcie walczono podczas Powstania Wielkopolskiego. Warto zwrócić uwagę na zabudowę rynku, ratusz, pałac z XVIII wieku zbudowany na polecenie Augusta II Mocnego. Zresztą oceńcie sami, a wszystko dzięki wspaniałym zdjęciom Grzegorza Walkowskiego.

Ścieżki rowerowe w porozumieniu

Dobiega końca budowa ścieżek rowerowych, budowanych w porozumieniu trzech samorządów. Kargowa, Babimost i Zbąszynek budują we współpracy i wspólnym finansowaniu sieć ścieżek rowerowych, które łączą się w większą całość.

Więcej na: https://www.zachod.pl/147957/sciezki-rowerowe-w-porozumieniu/

Nowy mural w Kargowej

Kargowa znana jest w naszym regionie z promowania swoich dokonań i osiągnięć poprzez murale. Pierwsze graffiti były z wizerunkiem Macieja Kozłowskiego, kolejne to znaczek kargowski, a teraz mural z okazji jubileuszu 10. rocznicy nawiązania współpracy Kargowej z partnerskim Schulzendorf.

Strony