Kargowa otrzymała dofinansowanie do budowy oczyszczalni ścieków – 9,8 mln zł

38 mln zł – to łączna kwota dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, jaką zarząd województwa przyznał na realizację zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Unijne środki trafią do 6 beneficjentów. Przeznaczone zostaną m.in. na budowę lub rozbudowę oczyszczalni ścieków. - Gminy oczekiwały od nas takiego wsparcia. Wychodzimy więc naprzeciw potrzebom beneficjentów - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak. Łączna wartość projektów to 78,6 mln zł.

Stulecie niepodległości niech stanie się symbolem pojednania i pokoju

Stulecie niepodległości niech stanie się symbolem pojednania i pokoju.

Źródło: Gazeta Lubuska (Sobota-Niedziela 17-18 lutego 2018 r.)

List od Komendanta Miejskiej Policji w Zielonej Górze

List od Komendanta Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policjanci z wizytą w Domu Seniora+

Do Dziennego Domu „Senior + ‘’ w dniu 13.02.2018 r. zostali zaproszeni  policjanci z  Komisariatu Policji w Kargowej sierż. Ilona Sulik i  st. sierż. Waldemar Michalewicz. Mundurowi  omówili kategorie przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze i samotne - kradzieże, włamania, oszustwa, kradzieże kieszonkowe - a także dokładnie wyjaśnili, jak należy się zachować, aby nie zostać ofiarą fałszywych „wnuczków”, „policjantów ”, „chorych” oraz innych oszustów.

Zabawa karnawałowa w Domu Seniora+

W dniu 12.02.2018 r. w Dziennym Domu „Senior +” odbyła się zabawa karnawałowa. Wszyscy uczestnicy balu bawili się w rytmach znanej i lubianej muzyki. Zabawa przebiegała w miłej atmosferze, podczas której nie zabrakło dobrego humoru i tańców. Podczas balu odwiedził seniorów Burmistrz Jerzy Fabiś, gdzie rozmawiano o 99 rocznicy Powstania Wielkopolskiego i wizycie Prezydenta Andrzeja Dudy.

KRUS zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne Od 2003 r. Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Państwową Inspekcją Pracy. W 2018 roku jednym z organizatorów jest również Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Spotkanie Burmistrza Kargowej z Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak spotkał się z Burmistrzem Kargowej Jerzym Fabisiem. Rozmowy dotyczyły planowanych inwestycji w Kargowej.

Podczas spotkania w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Władysław Dajczak wspólnie z burmistrzem Jerzym Fabisiem rozmawiali o planowanej budowie obwodnicy w Kargowej. Rozmowy dotyczyły również m.in. potrzebie instalacji fotoradaru, który przełoży się na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców gminy.

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Kargowej [FILM]

Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy w Kargowej [FILM].

Film obejrzało już 57 tys. osób.

Źródło: https://www.facebook.com/andrzejduda/videos/2037911869559043/

 

Pomoc Żywnościowa 2014-2020 - dostawa żywności

Ośrodek Pomocy Społecznej w Kargowej informuje, że w ramach Podprogramu 2017 Programu Operacyjnego Pomoc  Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy najbardziej potrzebującym, w dniu 15 lutego 2018 r. przywieziono z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej z Zielonej Góry kolejną partię żywności (około 5 ton). A w niej makaron, mleko, gulasz wieprzowy, pasztet wieprzowy, szynka drobiowa, olej.

O współpracy z gminami: Kargowa i Babimost

Realizacja projektu dot. kompleksowego uzbrojenia terenów przeznaczonych pod inwestycje realizowanych przez partnerów: województwo lubuskie, gminę Babimost i gminę Kargowa była przedmiotem rozmowy marszałek Elżbiety Anny Polak z burmistrzami: Bernardem Radnym oraz Jerzym Fabisiem. Projekt współfinansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jednym z jego założeń jest także wspólna promocja gospodarcza.

Strony