koronawirus

Apel do mieszkańców Kargowej

Apel do mieszkańców Kargowej

Zachęcamy do szczepienia się przeciw koronawirusowi

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 nadal trwa. To zawsze będzie indywidualna i osobista decyzja, jednak szczepionka jest obecnie jedynym gwarantem powrotu do jako takiej normalności, którą pamiętamy sprzed roku.

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

Organizacja transportu do punktów szczepień

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS – CoV-2 Wojewoda Lubuski polecił Burmistrzowi Kargowej zapewnienie transportu do punktów szczepień osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do tych miejsc.

Transport przeznaczony jest dla osób:

Szczepienie przeciwko COVID - 19

Informacja ze strony Ministerstwa Zdrowia

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

W związku z prowadzoną profilaktyką w zakresie walki z epidemią koronowirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców, informuję, że od 6 października 2020 r. do odwołania obsługa interesantów Urzędu Miejskiego została ograniczona i przebiega w następujący sposób:

Interesanci będą przyjmowani po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty w godzinach pracy urzędu.

Telefony

Komunikat Starosty Zielonogórskiego dot. punktów nieodpłatnej pomocy prawnej

Komunikat Starosty Zielonogórskiego z dnia 30.03.2020 r. w sprawie przedłużenia okresu zawieszenia działalności punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Od 27 marca zostają wprowadzone zmiany w przekraczaniu granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Od 27 marca zostają wprowadzone zmiany w przekraczaniu granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 24 marca br. zostają wprowadzone dodatkowe zmiany w przekraczaniu granicy Rzeczypospolitej Polskiej.

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Wprowadzamy nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Zależy nam na tym, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem.  Więcej

 

Porady w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

W związku z czasowym zawieszeniem osobistego udzielania porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego przekazujemy zasady udzielania porad za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość.

Dyżury Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej zostają odwołane

W związku z przeciwdziałaniem zagrożeniom związanym z COVID 19 informujemy, że od dnia 17 marca 2020 r. aż do odwołania Dyżury Burmistrza, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz radnych zostają zawieszone.

Zawieszenie działalności punktów NPP i NPO

Zawieszenie działalności punktów NPP i NPO.

W załączeniu komunikat Starosty Zielonogórskiego.

Strony