Wystawa Psów Rasowych Kargowa 2021

W ubiegłą niedzielę na boisku przy ul. Sulechowskiej w Kargowej odbyła się Krajowa Wystawa Psów 9. Grupy FCI i po praz pierwszy w Polsce (w Kargowej) Krajowa Wystawa Chihuahua, zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Zielonej Górze.

Udział wzięło 347 psów z całej Polski, Czech, Niemiec, Holandii, USA. Można było zobaczyć między innymi: biszony, maltańczyki, pudle, shih tzu, chihuauhua, pekińczyki, spaniele, boston terriery, mopsy, buldogi francuskie, border collie, owczarki, československý vlčǎk, bulteriery, buldogi, dobermany, dogi i mastify.

Najlepsze czworonogi miały okazję powalczyć o miano najpiękniejszych psów wystawy w dziewięciu kategoriach tj.: Młodsze Szczenię, Szczenię, Junior, Weteran, Para, Pies Oddziału Zielona Góra.

Podczas wystawy odbywały się także inne atrakcje dla dzieci i młodzieży przygotowane przez animatorów z Gminnego Centrum Kultury.

Dzieci mogły rywalizować m.in. w rzutach woreczkiem z piaskiem do celu, kulaniem po materacu, rzucie kością na odległość, przenoszeniu wody w nabierce, budowaniu wieży z drewnianych klocków, wyścigu pluszowych misiów. Nie zabrakło również wyzwań dla dorosłych. Był marsz na szczudłach na odległość i przeciąganie płyt dźwiękowych na sprężynie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, medale i dyplomy. W trakcie imprezy dzieci chętnie malowały twarze, z którego dochód przeznaczony był na terapię genową dla malej Marysi chorej na SMA1

Swoje stoiska przygotowały również Nadleśnictwa Wolsztyn i Babimost, na których można było otrzymać sadzonki świerków i sosen. Pracownicy Nadleśnictw chętnie udzielali wskazówek jak pielęgnować drzewka.

W ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego na czas wydarzenia zostało zorganizowane stoisko Gminnego Biura Spisowego, przy którym można było się spisać lub uzyskać wszelkie informacje na temat samego spisu.

Patronat Honorowy imprezy objął Burmistrz Kargowej, który ufundował puchary i małe upominki. Jeden puchar został ufundowany także przez Marszałek Województwa Lubuskiego dla zwycięzcy w kategorii BEST in SHOW.

Dziękujemy Gminnemu Centrum Kultury w Kargowej i OSP Kargowa za pomoc przy organizacji tej wystawy. Nadleśnictwu Wolsztyn, Babimost, którzy rozdawali drzewka do posadzenia oraz gadżety. Sponsorom, darczyńcom nagród i upominków za nieustającą przychylność i wielkie serce.

Przedsiębiorcy i firmy, którym składamy podziękowania za udzieloną pomoc: UNIKAL, Ubojnia Drobiu Brychcy, Kul -Drób, Słoiczek Smaku, Bomafar, Bomadek, Ogrodnictwo Odrobni, Ogrodnictwo Brudło, Sad Kargowa, Graff – Rol, Uprawa Grzybów Małgorzata Wiśniewska, Marek Łyczewski oraz wielu innym, którzy włożyli swój trud w pomoc tego wielkiego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć