Wspomnienie Macieja Kozłowskiego

Maciej Kozłowski – ur. 8.09.1957 r., wybitny aktor, bezinteresowny społecznik i zapalony piłkarz. Mimo, że późniejsze życie dawało mu w kość (jak wielokrotnie podkreślał) zawsze starał się postępować uczciwie.

Nigdy też nie zapomniał o swoich korzeniach - „Tu się urodziłem i jestem z tego dumny. I wy też możecie być dumni, że jesteście z Kargowej ! Nie miejcie z tego powodu kompleksów”, przypominał młodzieży szkolnej, dla której wyprawy do Warszawy organizowane przez Aktora były czasami najwspanialszymi wydarzeniami w ich dziecięcym życiu.  Zawsze z sentymentem wspominał swoje „szczenięce” lata – jak w drugiej  klasie zrobili strajk, bo chcieli im zabrać wychowawczynię Panią Kwaśnik, swoje młodzieńcze miłości, czy  kąpiel  na kanale i jeziorze Liny. Zawsze był skromnym człowiekiem dostrzegającym problemy innych ludzi.

Gdy sam przestał grać w piłkę nożną w Reprezentacji Artystów Polskich zaangażował się w piłkarską kadrę bezdomnych. Organizował wyjazd naszej reprezentacji na mistrzostwa świata bezdomnych w 2005 roku do Edynburga.

 Dzięki karierze aktorskiej starał się wskazać sens życia innym zagubionym osobom. Choć grywał zimnych drani, był niezwykle ciepłym i przyjaznym człowiekiem.

Zmarł w wieku 52 lat 11 maja 2010 r., ciągle wierzył, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nim. Jego fani także...