VIII Rowerowy Rajd Stasia 2020

Lubuski Klub Turystyczny AGROŚ zaprasza na VIII Rowerowy Rajd Stasia 2020 (pamięci Stasia Kobusińskiego)

TERMIN: NIEDZIELA 20 WRZEŚNIA 2020 R.

TRASA RAJDU: KARGOWA – WOJNOWO – STARE KRAMSKO – KLĘPSK – SULECHÓW – OSTRZYCE – SMOLNO WIELKIE – KARGOWA (OK. 50 KM).

PRZYSTANKI: KARGOWA (cmentarz), WOJNOWO, KLĘPSK (kościół), KLĘPSK (wiata turystyczna), SULECHÓW (rynek), REZERWAT „RADOWICE”, SMOLNO WIELKIE (sklep)

OPIS TRASY:

Start na Rynku w Kargowej sprzed Ratusza, następnie jedziemy na cmentarz parafialny by zapalić znicze na grobach Stasia Kobusińskiego i Grzesia Lisiewicza. Jedziemy ścieżką rowerową w kierunku Wojnowa i dalej przez Stare Kramsko w kierunku Janowca. Ścieżka się kończy i do Klępska dojeżdżamy drogą wojewódzką. Z przewodnikiem zwiedzamy zabytkowy kościół. Półgodzinna przerwa na kawę, ciasto i pieczone kiełbaski przy wiacie turystycznej „Pod Buczyną” w Klępsku. Do Sulechowa dojeżdżamy leśną drogą. Tu czeka nas duża i wyjątkowa atrakcja – wejście na wieżę ratuszową. Droga powrotna do Kargowej będzie wymagała uzupełnienia zapasu energii. Trasa wiedzie drogami leśnymi po pofałdowanym terenie. Będą strome podjazdy i długie zjazdy ale nagrodą będzie piękna panorama Kotliny Kargowskiej. Od Smolna Wielkiego do Kargowej znów ścieżka rowerowa.

DOJAZD NA START WE WŁASNYM ZAKRESIE.

ZBIÓRKA UCZESTNIKÓW O GODZ. 9.00 NA RYNKU W KARGOWEJ

PRZEWIDYWANY CZAS ZAKOŃCZENIA RAJDU OK. 17.00

WPISOWE NA RAJD: 15,00 (CZŁONKOWIE KLUBU „AGROŚ” - 10,00)

NA TRASIE PRZEWIDZIANE POSTOJE NA CIASTO, KAWĘ I PIECZENIE KIEŁBASEK (W RAMACH WPISOWEGO). POSIŁEK W BARZE W SULECHOWIE WE WŁASNYM ZAKRESIE.

ZGŁOSZENIA SMS-em TEL. 607 649 245