STOWARZYSZENIA DZIAŁAJĄCE NA TERENIE GMINY KARGOWA

 

 

Uczniowski Klub Sportowy "Dąbrówka" Kargowa

Uczniowski Klub Sportowy "Dąbrówka" Kargowa powstał 16 marca 2002 roku. Założycielami Klubu byliAndrzej Okuniewicz, Leszek Radom i Adam Mickiewicz. 
Siedzibą Klubu jest Gimnazjum w Kargowej przy ul. Szkolnej 1. 
Uczniowski Klub Sportowy zrzesza obecnie 46 członków. Do głównych zadań Klubu należy - upowszechnianie piłki nożnej poprzez prowadzenie zajęć treningowych, organizowanie zawodów oraz imprez sportowych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym, udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego oraz reprezentowanie gminy w zawodach i turniejach. Członkowie Klubu biorą udział w rozgrywkach ligowych w Terenowej Klasie organizowanych przez Lubuski Związek Piłki Nożnej podokręg Zielona Góra. Klub cyklicznie, co roku jest organizatorem dwóch turniejów - Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Kargowej oraz Halowego Turnieju o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. 
Wśród wielu wyróżnień, które zdobywali członkowie Klubu są puchary i dyplomy. Największym osiągnięciem naszego UKS-u jest pierwsze miejsce drużyny juniorów oraz drużyny trampkarzy w rozgrywkach LZPN w podokręgu Zielona Góra w sezonie 2005/2006. 
W najbliższym czasie zostanie uruchomiona klubowa strona internetowa. 
Nasz adres e-mail - ukskargowa@vp.pl

adres naszej strony internetowej: www.uks.kargowa.pl

 
 

Lubuski Klub Turystyczny „Agroś”

Na początku lat 80-tych grupa młodych, aktywnych ludzi z Kargowej szukając odskoczni od szarych barw życia w cieniu stanu wojennego, wpadła na pomysł spędzenia wolnego czasu inaczej niż ich rodzice. W magazynie miejscowego PGR-u odkurzono sklejkowe kajaki, za zebrane kamienie z pola transport i był pierwszy spływ Obrą. Wielka frajda, połknięty bakcyl turystyki i plany następnych spływów - Gwda, Wda, Drawa, Pilawa, Kwisa, Bóbr, Dunajec. Co raz więcej chętnych, potrzebny lepszy sprzęt.

Powstaje oficjalny klub w ramach LZS-u, dofinansowanie, nowy sprzęt. Początek lat dziewięćdziesiątych. Na bazie klubu powstaje stowarzyszenie - Lubuski Klub Turystyczny „Agroś”.  Dawni klubowicze organizują imprezy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Cykliczna impreza „Wędrowny obóz kajakowo - rowerowy po Ziemi Lubuskiej” została wyróżniona przez Wojewodę Lubuskiego nagrodą „Wędrowca Lubuskiego”.

Stowarzyszenie kupuje od gminy stary budynek gospodarczy po dawnej rzeźni. Po przeprowadzeniu adaptacji budynku  imprezy trwają już przez cały rok. Zimą turnieje bilardowe i tenisa stołowego. Latem spływy, rajdy rowerowe, imprezy na orientację, wypady w góry. Wiek XXI. Dawni założyciele klubu mają już dorastające i dorosłe dzieci, które kształcą się, podejmują pracę, zakładają rodziny. Wędrowne obozy wakacyjne  są już tylko miłym wspomnieniem na kartkach kronik. Bakcyl do turystyki jednak pozostał. Nikt nie ma już czasu na kilkutygodniowe wyjazdy ale kilka razy w roku organizują się grupy klubowiczów na weekendowy spływ lub rajd rowerowy. Funkcjonuje też baza turystyczna klubu przy ul. Browarnej 7A, gdzie można skorzystać z noclegu. Szczegóły na stronie www.agros.aplus.pl

 

ZRZESZENIE KUPCÓW MIASTA I GMINY KARGOWA

KÓŁKO ROLNICZE W KARGOWEJ

UNIA INICJATYW LOKALNYCH   

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W KARGOWEJ  

STOWARZYSZENIE LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA REGIONU KOZŁA           

KARGOWSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU

STOWARZYSZENIE MUZYCZNE FORUM               

CENTRUM WSPIERANIA ROZWOJU SPOŁECZNEGO W KARGOWEJ

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW STARYCH MOTOCYKLI                   

STOWARZYSZENIE LUBUSKO-WIELKOPOLSKI KLASTER TURYSTYCZNY "NASZE DOBRA NATURY"           

FUNDACJA ELKE I STEFANA PETRIUK IM. MALARZA WILHELMA BLANKE              

"MUKS KARGOWA"                     

STOWARZYSZENIE EMERYTÓW I RENCISTÓW W KARGOWEJ     

STOWARZYSZENIE OGRODOWE RODZINNY OGRÓD DZIAŁKOWY "DĄBRÓWKA"

STOWARZYSZENIE SERCE KARGOWEJ