Relacja z Festiwalu Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego

W dniach 24-25 września 2016 r. w Kargowej odbywał się Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego. To już 5 edycja kargowskiego festiwalu poświęcona pamięci Macieja Kozłowskiego. Maciej Kozłowski - Honorowy Obywatel Kargowej, znany znakomity aktor, szczególne zasłużył się we współpracy z młodzieżą przede wszystkim kargowską, której wpajał swoją życiową maksymę „Nie miejcie żadnych kompleksów, mieszkając i wychowując się w Kargowej - też można zostać kimś”.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce w sobotę 24 września br. o godzinie 20:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Kargowej, na którym z radością mogliśmy gościć mamę Macieja Panią Lucynę Kozłowską oraz jego siostrę Hannę wraz z córką.

Po oficjalnym otwarciu Teatr Rode z Krakowa wystąpił w zabawnym przedstawieniu pn. Rachel czy Pepka, czyli geszefty, szmoncesy i kłopoty Singera. Podczas imprezy nie zabrakło także innych atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnym upodobaniu. W ofercie dla najmłodszych znalazł się film Hotel Transylwania 2 oraz Sekrety morza. Dla starszych kinomaniaków wyświetlane były takie filmy jak: Moje córki krowy; Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy oraz Kingsajz - kultowy polski film, w którym zagrał Maciej Kozłowski.

Dla nocnych marków i wielbicieli mocnych filmów w festiwalowym programie znalazł się film, który swoją premierę miał w styczniu tego roku, a mianowicie Pitbull Nowe porządki, natomiast dla wielbicieli Musicalu wystąpił teatr Iwia w sztuce pn. Statek Casablanca.