Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

Ostatnio październik rozpieszcza nas wspaniałą, ciepłą i słoneczną pogodą, po prostu - złota polska jesień. Takim pogodnym, a zarazem uroczystym dniem w naszej szkole był wtorek, 15 października 2019 r., kiedy miało miejsce pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Przed uroczystością dzieci wraz z wychowawczyniami: panią Elżbietą Janik, panią Moniką Lisowską i panią Dominiką Krzystek udały się do sali gimnastycznej, która w tym dniu była miejscem uroczystości. Tam już gromadzili się zaproszeni goście.

Apel rozpoczął się wniesieniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Na początku głos zabrali w kolejności: dyrektor szkoły, pan Zbigniew Michalski;  burmistrz Kargowej, pan Jerzy Fabiś oraz przewodniczący Rady Miejskiej, pan Łukasz Pokorski,  którzy najmłodszym uczniom życzyli m.in. sukcesów w nauce. Następnie pierwszoklasiści ślubowali, że będą dbali o dobre imię klasy i szkoły, a swoją nauką i zachowaniem zechcą sprawić radość rodzicom i nauczycielom.  Rodzice głośno obiecali mądrze wspierać swoje dzieci w trakcie edukacji. Dalej dyrektor, pan Zbigniewa Michalski i wicedyrektorka, pani Ewa Barczewska, pasowali pierwszoklasistów na uczniów oraz wręczyli im pamiątkowe dyplomy. Także burmistrz, pan Jerzy Fabiś, każdemu uczniowi osobiście pogratulował i wręczył upominek. Następnie wszyscy zgromadzeni na uroczystości obejrzeli krótki program artystyczny, który przygotowali uczniowie klas trzecich pod kierunkiem pani Elżbiety Pietek, we współpracy z panią Agnieszką Kurowską i panią Mają Wasilewską. Na końcu pierwszoklasiści otrzymali prezenty od pozostałych uczniów klas młodszych. Po apelu uczniowie rozeszli się do swoich sal na słodki poczęstunek.

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.