MUKS na obozie sportowym

W niedzielę 25 lipca wczesnym rankiem 36 dzieci z MUKS-u wraz z trzema trenerami wyruszyli do Poronina na obóz sportowy. Oprócz zajęć sportowych uczestnicy brali udział w licznych atrakcjach tj. spacer na Gubałówkę i Krupówki, Doliną Strążyską, Przełęczą Czerwoną, gdzie zdobyli szczyt Sarniej Skały i zabawy na Parku linowym. Wyjazd został sfinansowany z dotacji Gminy Kargowa.

Popołudniami dzieci udawały się na stadion piłkarski, aby uczestniczyć w treningach. Podczas ostatnich zajęć piłkarze rozegrali dwa mecze sparingowe: pierwszy mecz nasze drużyny zagrały z KS Orzeł Bobrowniki. Orlicy zremisowali 2:2, natomiast Młodzicy wygrali 2:1. A drugi mecz rozegrali z AP Reissa Bydgoszcz, drużyna Orlika ponownie zremisowała 4:4 a Młodzicy wygrali 4:1.

Po zajęciach popołudniowych zawodnicy udawali się na relaksacyjną kąpiel w Termach Szaflary. Wieczorem dzieci miały czas dla siebie, wtedy dzwoniły do rodziców, grały w tenisa stołowego, bilard, integrując się ze sobą. W ostatni dzień odwiedzili Park Rozrywki „Energylandia” w Zatorze, gdzie spędzili dużo czasu.

Celem tego wypoczynku było zawiązanie nowych znajomości, nauka współdziałania w grupie, tworzenie pozytywnych interakcji w procesie komunikowania się w relacjach pomiędzy wychowankami, jak też w relacjach wychowanek - opiekun. Założeniem organizatorów również było propagowanie zdrowego trybu życia bez używek wśród dzieci i młodzieży; dokonywanie prawidłowego wyboru na spędzaniu wolnego czasu jako alternatywy dla różnych zagrożeń; budowanie u uczestników poczucia własnej wartości poprzez rywalizację sportową zgodnie z zasadami Fair Play bez konieczności sięgania po różnego rodzaju używki.