Kolejny kargowski mural

Pierwsze graffiti  były z wizerunkiem Macieja Kozłowskiego, kolejne to znaczek kargowski, a teraz mural z okazji jubileuszu  10 – lecia współpracy Kargowej z naszym miastem partnerskim Schulzendorf, wszystkie wykonane w ramach współpracy polsko – niemieckiej.

Najnowsze graffiti znajduje się na bocznej  ścianie bloku mieszkalnego na skrzyżowaniu ul. Kpt. Więckowskiego z ul. Pocztową.

Autorem projektu i wykonania jest Jarosław Fabiś (zbieżność nazwisk przypadkowa), tematem przewodnim było ukazanie mieszkańcom gmin korzyści płynących ze współpracy z Gminą Schulzendorf. Coroczne spotkania, umacniane więzi przyjaźni, koncerty chóru, zespołów tanecznych z Schulzendorf, przyczyniły się do pomysłu o utrwaleniu tego na jednym muralu. Wszystko po to, aby niwelować uprzedzenia oraz przełamywać bariery mentalne i językowe.

Trzymając się w twardych założeniach dofinansowania z Euroregionu Sprewa – Nysa – Bóbr wykonano projekt, w którym wybrano najciekawsze miejsca Gminy Kargowa oraz połączenia ich z akcentem Gminy Schulzendorf, dzięki której mural zostanie dofinansowany.

Z dwóch przedstawionych projektów murali, mieszkańcy gminy Kargowa wybrali ten zrealizowany.

Poniżej opis tematyki murala.

Projekt zrealizowano z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie „Sprewa – Nysa –Bóbr” dla programu Współpracy INTERREGVA Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej współpracy Terytorialnej, pn. „10 lat współpracy to …Sztuka”.