Kolejne spotkanie z przedstawicielami PKS-u

We wtorek 29 stycznia  br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa  Komunikacji Samochodowej w Zielonej Górze, kierownikiem  działu przewozów Anną Rogowską i członkiem zarządu Mariuszem Krukiem, w sprawie przewozów pasażerskich na trasie Kargowa  -  Zielona Góra  i z powrotem.  Pasażerom chodziło przede wszystkim o dwa kursy, poranny do Zielonej Góry o godz. 6.41 i powrotny o godz. 15.25, które związane były z przesiadkami w Sulechowie. Jak oświadczyli nasi goście przywrócenie kursów bezpośrednich, a więc bez przesiadek będzie możliwe tylko wówczas, kiedy samorząd dofinansuje połączenia środkami z własnego budżetu. Gmina nie ma takiej możliwości prawnej. Zadaniem własnym gminy jest organizacja transportu wyłącznie na terenie gminy.

W wyniku interwencji pasażerów, kargowskich uczniów i Rady Młodzieżowej rozkład jazdy autobusów został dopasowany tak by odjazdy autobusów z Sulechowa odbywały się po przyjeździe autobusów  z kierunku Zielonej Góry lub Kargowej.

Jak już wcześniej informowaliśmy taką sytuację wymusił brak kierowców a także coraz niższa liczba pasażerów i w związku z tym spadająca rentowność tych linii autobusowych.

Jednocześnie przedstawiciele PKS zdementowali pojawiające się informacje o przekazaniu zadania przewozów szkolnych świadczonych w naszej gminie innemu przewoźnikowi.