Kolejne spotkanie z partnerami z Niemiec w ramach projektu pn. „Ochotnicze straże pożarne z Niemiec i Polski poznają się i współpracują”

W dniach 10-12 maja  br. mieliśmy przyjemność gościć członków ochotniczej straży pożarnej z zaprzyjaźnionej gminy Schulzendorf w ramach projektu z Funduszu Małych Projektów (FMP)  w euroregionie „Sprewa – Nysa –Bóbr” dla programu Współpracy INTERREGVA Branderburgia – Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej współpracy Terytorialnej,  pn. „Ochotnicze straże pożarne z Niemiec i Polski poznają się i współpracują”.
Celem projektu było umożliwienie członkom z OSP w Schulzendorf i Kargowa oraz członkom Towarzystwa Przyjaciół działu wolontariuszy straży pożarnej Schulzendorf możliwość poznania kolegów, sprzętu, zadań i indywidulanych warunków pracy.

W pierwszym dniu spotkania  strażacy z OSP Kargowa zaprezentowali gościom swój sprzęt strażacki, odpowiadali na pytania zainteresowanych, po czym spotkali się na wspólnej kolacji w remizie strażackiej.

Drugiego dnia spotkania członkowie obu straży udali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Powiatowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, a następnie zwiedzali miasto.

Punkt  kulminacyjny projektu odbył się 12 maja br. w Mediatece w Kargowej, gdzie na podstawie prezentacji, przedstawiciele obu straży omówili zasady funkcjonowania, wyposażenie straży oraz akcje, w których brali udział.

Realizacja projektu przyczyniła się do wymiany doświadczeń na szczeblu straży pożarnej. Tego typu spotkanie daje nam wiele cennych  informacji i bardziej przybliża do naszych partnerów niemieckich.