Kluby, stowarzyszenia sportowe

 

KLUB ROWEROWY - "TEAM KARGOWA"

Team Kagowa - Jesteśmy grupą zapaleńców, którzy w miarę możliwości starają się spędzać wolne chwile na rowerze - zarówno górskim, jak i szosowym. Najważniejsze nie są dla nas wyniki, lecz przyjemność z jazdy i świadomość pokonywania własnych barier. Od 3 lat organizujemy wyścig MTB, którego ranga rośnie z każdą kolejną edycją. W roku 2009 na starcie pojawiło się ponad 100 osób, co było dla nas sporym sukcesem i motywuje nas do jeszcze większego wysiłku podczas prac przy kolejnych zawodach.

www.mtb.kargowa.pl

Uczniowski Klub Sportowy "Dąbrówka" Kargowa

Uczniowski Klub Sportowy "Dąbrówka" Kargowa powstał 16 marca 2002 roku. Założycielami Klubu byliAndrzej Okuniewicz, Leszek Radom i Adam Mickiewicz. 
Siedzibą Klubu jest Gimnazjum w Kargowej przy ul. Szkolnej 1. 
Uczniowski Klub Sportowy zrzesza obecnie 46 członków. Do głównych zadań Klubu należy - upowszechnianie piłki nożnej poprzez prowadzenie zajęć treningowych, organizowanie zawodów oraz imprez sportowych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym, udział w zawodach w ramach współzawodnictwa sportowego oraz reprezentowanie gminy w zawodach i turniejach. Członkowie Klubu biorą udział w rozgrywkach ligowych w Terenowej Klasie organizowanych przez Lubuski Związek Piłki Nożnej podokręg Zielona Góra. Klub cyklicznie, co roku jest organizatorem dwóch turniejów - Turnieju Piłki Nożnej o puchar Burmistrza Kargowej oraz Halowego Turnieju o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. 
Wśród wielu wyróżnień, które zdobywali członkowie Klubu są puchary i dyplomy. Największym osiągnięciem naszego UKS-u jest pierwsze miejsce drużyny juniorów oraz drużyny trampkarzy w rozgrywkach LZPN w podokręgu Zielona Góra w sezonie 2005/2006. 
W najbliższym czasie zostanie uruchomiona klubowa strona internetowa. 
Nasz adres e-mail - ukskargowa@vp.pl

adres naszej strony internetowej: www.uks.kargowa.pl

UKS TOP SPIN

 

Uczniowski Klub Sportowy „Top-Spin” powstał w 1999 roku. Siedzibą Klubu jest Szkoła Podstawowa w Kargowej. Stowarzyszenie zrzesza 28 członków. Do głównych zadań Klubu należy prowadzenie nauki gry w tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży. Członkowie Klubu biorą udział we wszystkich imprezach organizowanych przez Lubuski OZTS(Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne, Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Województwa, rozgrywki kl. „A” i Ligi Okręgowej. Klub jest organizatorem dwóch dużych ogólnodostępnych masowych turniejów tenisa stołowego(turniej pod hasłem „Alkohol Szkodzi Zdrowiu” i Grand Prix Kargowej). Wśród wielu trofeów, które zdobywali członkowie Klubu są medale Mistrzostw Województwa w najmłodszych kategoriach wiekowych. O swojej działalności klub informuje na stronie www.topspin.republika.pl

 

Lubuski Klub Turystyczny „Agroś”

Na początku lat 80-tych grupa młodych, aktywnych ludzi z Kargowej szukając odskoczni od szarych barw życia w cieniu stanu wojennego, wpadła na pomysł spędzenia wolnego czasu inaczej niż ich rodzice. W magazynie miejscowego PGR-u odkurzono sklejkowe kajaki, za zebrane kamienie z pola transport i był pierwszy spływ Obrą. Wielka frajda, połknięty bakcyl turystyki i plany następnych spływów - Gwda, Wda, Drawa, Pilawa, Kwisa, Bóbr, Dunajec. Co raz więcej chętnych, potrzebny lepszy sprzęt.

Powstaje oficjalny klub w ramach LZS-u, dofinansowanie, nowy sprzęt. Początek lat dziewięćdziesiątych. Na bazie klubu powstaje stowarzyszenie - Lubuski Klub Turystyczny „Agroś”.  Dawni klubowicze organizują imprezy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Cykliczna impreza „Wędrowny obóz kajakowo - rowerowy po Ziemi Lubuskiej” została wyróżniona przez Wojewodę Lubuskiego nagrodą „Wędrowca Lubuskiego”.

Stowarzyszenie kupuje od gminy stary budynek gospodarczy po dawnej rzeźni. Po przeprowadzeniu adaptacji budynku  imprezy trwają już przez cały rok. Zimą turnieje bilardowe i tenisa stołowego. Latem spływy, rajdy rowerowe, imprezy na orientację, wypady w góry. Wiek XXI. Dawni założyciele klubu mają już dorastające i dorosłe dzieci, które kształcą się, podejmują pracę, zakładają rodziny. Wędrowne obozy wakacyjne  są już tylko miłym wspomnieniem na kartkach kronik. Bakcyl do turystyki jednak pozostał. Nikt nie ma już czasu na kilkutygodniowe wyjazdy ale kilka razy w roku organizują się grupy klubowiczów na weekendowy spływ lub rajd rowerowy. Funkcjonuje też baza turystyczna klubu przy ul. Browarnej 7A, gdzie można skorzystać z noclegu. Szczegóły na stronie www.agros.aplus.pl