Kargowska drużyna na turnieju piłkarskim w Schulzendorfie

W dniach 15 – 16 czerwca 2013r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Kargowej zostali zaproszeni do partnerskiej gminy Schulzendorf. Drużyna chłopców z klas IV – VI pod opieką Krzysztofa Dziuby i Ewy Barczewskiej uczestniczyła w podsumowaniu sezonu piłkarskiego dzieci i młodzieży gminy Schulzendorf.

W skład drużyny weszli: Jakub Balcerak, Kacper Delijewski, Mateusz Leśny, Kacper Pajcz, Kasjan Pajcz, Jan Patelski, Bartosz Rzyczkowski, Marcel Konopka, Patryk Szela, Dawid Schenk, Maciej Szymczak, Damian Tomaś, Michał Wojciechowski i Oskar Wyrwa. Rolę tłumacza pełniła Alicja Kurzak.

W pierwszym dniu naszego pobytu nasi uczniowie wzięli udział w turnieju, w którym wystąpiło siedem drużyn piłkarskich w wieku 6 – 17 lat. Turniej rozgrywał się w miłej atmosferze. Wieczorem udaliśmy się na spacer po miasteczku.

W niedzielę kargowska drużyna rozegrała mecz z władzami i trenerami gminy Schulzendorf. Mecz zakończył się remisem 4 : 4. Na koniec imprezy wszyscy otrzymali upominki, które będą przypominać nam o miłej i przyjaznej atmosferze, jaka panowała przez cały czas pobytu. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia posługiwania się językiem niemieckim oraz okazję do nawiązania znajomości z rówieśnikami z zaprzyjaźnionej szkoły.