Jubilieusz 10-lecia zespołów tanecznych ANIMATOR, KAMELEON i ABC

Dnia 04.03.2011 r. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury im. Wilhelma Blanke w Kargowej zespoły taneczne świętowały jubileusz 10-lecia swojej działalności.

Na uroczystość przybyli licznie „byli tancerze", rodzice dzieci i młodzieży tańczącej a także zaproszeni goście, wśród których byli: Starosta Powiatu Zielonogórskiego Ireneusz Plechan, Wiceburmistrz Krzysztof Woziński, radna powiatu Alicja Zbaraszczuk, dyrektorzy placówek oświatowych oraz sponsorzy.

Jubilaci przyjęli życzenia oraz gratulacyjne z okazji 10 – lecia działalności. Wiceburmistrz Krzysztof Woziński wręczył zespołom ufundowane przez Burmistrza Sebastiana Ciemnoczołowskiego koszulki z nazwami zespołów oraz herbem Gminy Kargowa, które będą mogły zabierać na swoje wojaże po kraju i nie tylko.

 

Specjalne podziękowania wręczono sponsorom, dzięki którym zespoły ANIMATOR, KAMELEON i ABC ma wiele pięknych kreacji tanecznych. To dzięki ludziom dobrego serca nasi tancerze pięknie prezentują się podczas swoich występów.

W trakcie pokazu tanecznego przygotowanego przez jubilatów zobaczyliśmy: walca wiedeńskiego i angielskiego, sambę, tango, układ „Goryle", „Pingwinki" i „Greas". Niespodzianką był „Kankan" przygotowany i wykonany przez dziewczęta, które kiedyś tańczyły w zespole. Zobaczyliśmy też spontaniczną sambę wykonaną przez byłych i obecnych tancerzy. Działalność zespołów zawdzięczamy pani Romanie Putyrze, która w lutym 2001 r. zaprosiła panią Teresę Glapińską i Rafała Skrzypka, aby poprowadzili zajęcia z tańca towarzyskiego w Domu Kultury.

Po 1,5 roku pana Rafała zastąpiła Beata Teśluk, która trenowała młodzież przez 5 lat. Dziś młodzież trenują p. Teresa Glapińska i Kazimierz Kopaczyński. Uroczystość uświetnił występ zaprzyjaźnionego zespołu THE TOYS z Zielonej Góry oraz występ dzieci ze studia piosenki.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła p. Anna Szaj z Zielonej Góry w której wykonaniu zobaczyliśmy gorącą brazylijską sambę.