Hit Lata 2011 - Burmistrz Kargowej w wywiadzie dla TV ODRA

 

W dniu 27 września 2011 r. Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski udzielił wywiadu w Telewizji ODRA w Zielonej Górze w związku z faktem, że tegoroczna impreza „Polsko – Niemieckie Święto Czekolady” została zwycięzcą ogłoszonego przez Redakcję Gazety Lubuskiej plebiscytu „Hit Lata 2011”.

 

Tegoroczne Święto Czekolady odbyło się po raz pierwszy. Miało ono charakter ponadregionalny i odbiło się szerokim echem na forum ogólnopolskim. Impreza swą oryginalnością i specyficznym charakterem odbiegającym od dotychczasowej formy obchodów Dni Miasta pokonała ponad 40 zgłoszonych imprez do konkursu stosunkiem wysłanych sms 808:749 i wygrała z imprezą pn. „Gorzowski Festiwal Teatrów Ogródkowych - Scena Letnia”. Pokonała między innymi takie imprezy jak: Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego w Zielonej Górze, III Sławską Noc Reggae czy IX Róże Jazz Festiwal w Zielonej Górze.

 

Pomysł organizacji Święta Czekolady zrodził się pod koniec 2010 roku. Kargowa od 70 lat związana jest z czekoladą. Niegdyś w mieście działało wiele manufaktur cukierniczych, a także jedna z fabryk znanej w Polsce firmy produkującej słodycze na masową skalę. Wywiad ukaże się w telewizji ODRA w sobotę 1 października 2011 roku o 9:00 w „Przeglądzie tygodnia”, a w przyszłym tygodniu na stronie internetowej www.tvodra.pl.