Festiwal Filmu i Teatru w roku 2015 przechodzi do historii

Jeszcze nie opadł kurz na ul. Sportowej po Święcie Czekolady a w naszym mieście już rozpoczęły się wydarzenia związane z festiwalem filmowym. Wystartowaliśmy w piątek projekcją filmu ,,Ida”. Po projekcji oficjalne otwarcie w Mediatece i koncert zespołu ,,Cisza jak Ta”

kilka chwil oddechu i już do spektaklu był gotowy Teatr Focus. Publiczność dopisała a sztuka wzbudzała salwy śmiechu. W tak dobrym nastroju widzowie udali się ponownie do Mediateki gdzie już czekało kono nocne i film ,,Służby specjalne”.

Drugi dzień rozpoczyna się od projekcji filmu dla dzieci a następnie w kolejności trzy ttytuły: ,,Disco Polo”, ,,Zbliżenia” oraz ,,Serce serduszko” tego dnia można było także spotkać się z reżyserami dwu ostatnich tytułów- Magdaleną Piekorz i Janem Jakubem Kolskim.

Po trzech projekcjach powrót do sali GCK na spektakl Teatru Hostorii ,,Zemsta historia prawdziwa” a następnie koncert Bachus Orkiestry z muzyką filmową. W tym jedynym przypadku pogoda spłatała figla i koncert przeniesiono do sali GCK. Dzięki pomocy wolontariuszy przeniesienie koncertu było możliwe-dziękujemy za okazaną pomoc!

Sobotę rozpoczynamy od bajki ,,Kopciuszek” w wykonaniu naszych dzieciaków a następnie wyczekiwany i gorący film "BOGOWIE" po seansie niespodzianka -spotkanie z reżyserem Łukaszem Palkowskim i odtwórcą jednej z głównych ról aktorem Szymonem Warszawskim.

Kolejny seans to zabawna i życiowa opowieść ,,Dzień dobry kocham cię” . Po seansach powracamy do GCK na kabaret "REWERS" po kilkudziesięciu minutach finał. Ogłaszamy wyniki festiwalu i już jako ostatni akord koncert znanego i cenionego aktora Jacka Borkowskiego. Festiwal przeszedł do historii. ZAPRASZAMY ZA ROK DOBRY DUCH MAĆKA KOZŁOWSKIEGO POWRÓCIŁ !!!