Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego

Już po raz szósty w Kargowej odbywał się Festiwal Filmu i Teatru im. Macieja Kozłowskiego. Festiwal poświęcony pamięci zmarłemu przed siedmiu laty znakomitemu polskiemu aktorowi, pierwszemu Honorowemu Obywatelowi Kargowej odbył się w dniach 8-10 września 2017 r.

Oficjalne otwarcie festiwalu miało miejsce w piątek 8 września br. o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Kargowej, na którym z radością mogliśmy gościć mamę Macieja Panią Lucynę Kozłowską oraz jego siostrę Hannę Izydorczyk wraz z mężem. Obie Panie zostały serdecznie powitane bukietem kwiatów oraz drobnymi upominkami z Kargowej  wręczone przez burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia oraz dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Kargowej Waldemara Ligmę. Tegoroczna edycja festiwalu miała szczególny wymiar, ponieważ dokładnie 8 września mijała 60. rocznica urodzin Maciej Kozłowskiego.

Po oficjalnym otwarciu nastąpiła część artystyczna w wykonaniu Bachus Classic Orchestra. Podczas trzydniowej imprezy nie zabrakło także innych atrakcji dla osób w każdym wieku i o różnym upodobaniu. W ofercie dla najmłodszych znalazł się film animowany Munio strażnik księżyca oraz Jak ukraść księżyc. Dla starszych kinomaniaków wyświetlane były takie filmy jak: Amerykańska sielanka, Sztuka Kochania, Ciemniejsza strona Greya, Sprzymierzeni oraz Pasażerowie.

Dla wielbicieli Musicalu w festiwalowym programie wystąpił teatr Iwia w sztuce pn. Paryski Romans, natomiast fani kabaretu mogli pośmiać się w niedzielę podczas spektaklu pn. Misz Masz – czyli różna kabaretu twarz w wykonaniu Teatru Zagłębia z Sosnowca.