Dodatkowe punkty szczepień

W wyniku wspólnych działań Praktyki Lekarskiej z Sulechowa i burmistrza Kargowej udało się zorganizować dodatkowe szczepienie szczepionką Pfizer w Smolnie Wielkim. W dniach 16 i 24 kwietnia br. zaszczepiło się odpowiednio 97 i 116 osób, nie tylko mieszkańców Smolna Wielkiego, ale też  gminy Kargowa oraz mieszkańców regionu, którzy się wcześniej zgłosili się do szczepienia.

Równolegle były czynione starania o utworzenie dodatkowego punktu szczepień w Kargowej w Gminnym Centrum Kultury. W wyniku przeprowadzonej kontroli przez pracowników oddziału zielonogórskiego Narodowego Funduszu Zdrowia, punkt szczepień w GCK został zakwalifikowany.

Dodatkowy punkt szczepień rozpocznie działalność 7 maja br. od godziny 14.00. Osoby które się wcześniej zarejestrowały, powinny w wyznaczonych godzinach zgłosić się do miejsca szczepień, zgodnie z uzyskaną informacją telefoniczną.

Kolejnym terminem szczepień uzgodnionym z Praktyką Lekarską w Sulechowie będzie 5 czerwca (sobota) w dodatkowym punkcie w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej od godziny 8.00. Na prośbę zespołu pielęgniarek, w celu odciążenia pań, gmina przejmie obowiązek zbierania  zgłoszeń pacjentów. Planowane jest zaszczepienie 240 osób szczepionką Pfizer.

Osobami do kontaktu w sprawie zbierania zgłoszeń będą pracownicy urzędu – Pani Elwira Wawrzyniak – tel. 698 510 310 oraz Pan Szymon Wawrzynowicz – tel. 504 062 758.  Osoby zgłaszające powinny podać dane osobowe, nr pesel i numer telefonu do kontaktu.

Zapraszamy!