Dobrymi rzeczami trzeba sie chwalić!

My nie przewidujemy przyszłości, my ją tworzymy

 

Cytowane wyżej słowa stanowią motto partnerskiego projektu z Gminą Babimost pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów pod inwestycje, realizowanych przez partnerów: Gminę Babimost, Województwo Lubuskie i Gminę Kargowa”.

Jak wcześniej informowaliśmy, w zakresie projektu po stronie Gminy Kargowa ujęto uzbrojenie terenów inwestycyjnych o powierzchni 3,5 ha, na działce gminnej położonej za stadionem, w kierunku Chwalimia. Dotychczas wykonawca projektu o wartości 1,4 mln zł zbudował kanalizację sanitarną, deszczową, wodociąg oraz przygotował podbudowę betonową pod drogi. Wkrótce rozpocznie się układanie kostki betonowej i budowa oświetlenia, a także zostanie wykonane połączenie z pasem drogi krajowej. Teren został podzielony na działki inwestycyjne. Dotychczas sprzedano trzy - o powierzchni ok. 80 arów, dwóm inwestorom, nie licząc działki przekazanej PKN Orlen, w formie równoważnej zamiany. W przyszłym roku po zakończeniu realizacji projektu do sprzedaży zostaną wystawione kolejne działki inwestycyjne.

W zakresie powyższego projektu zaplanowano wspólną promocję terenów inwestycyjnych. Zostaną wykonane cztery roll –upy,  dwie tablice informacyjne, 1000 szt.  folderów promocyjnych w dwóch wersjach językowych, 50 zdjęć lotniczych stref inwestycyjnych, 200 szt. plakatów informacyjnych i powstanie 3 minutowy film promocyjny. Ponadto w ramach promocji projektu zaplanowano udział w Targach Terenów Inwestycyjnych w przyszłym roku w Warszawie.

Wniosek aplikacyjny Gminy Babimost i Gminy Kargowa przeszedł długą drogę oceny w Urzędzie Marszałkowskim - od listopada 2016 r.  do 2 października br., kiedy to podpisaliśmy umowę o dofinansowaniu projektu.

Partnerski projekt będzie dofinansowany w wysokości 85 % ze środków Unii Europejskiej. Wkrótce, kiedy firmy rozpoczną działalność, powstaną nowe miejsca pracy, a do kasy gminy zaczną wpływać należności podatkowe.