15.05.2019 r.

Badam się, więc mam pewność

W dniu 3 lipca 2019 r. po raz trzeci w tym roku w ,,MAMMOBUSIE’’ usytuowanym na Placu Ratuszowym, odbyły się bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne dla Pań w wieku 50 – 69 lat, wykonywane przez Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej ,,DIAGNOSTYK’’ z Zielonej Góry. W ramach programu profilaktyki raka piersi refundowanego przez NFZ z 56 zarejestrowanych Pań  z badania skorzystało 49 Pań z terenu naszej gminy.


więcej
Uroczystość podsumowania 10 – letniej współpracy z gminą Schulzendorf

Uroczystość podsumowania 10 – letniej współpracy z gminą Schulzendorf.


więcej
Oferta na realizację zadania publicznego Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zgodnie z artykułem 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688) przedstawiam do publicznej wiadomości ofertę Kargowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  złożoną w dniu 16 lipca 2019 roku na wsparcie zadania publicznego pn.: „Świętujemy 10 – lecie współpracy KUTW z seniorami z partnerskiej gminy Schulzendorf”.


więcej
Ruszył Projekt e-Senior 65+ w Kargowej

Od wczoraj tj. 16 lipca br. rozpoczęły się pierwsze zajęcia nauki dla Seniorów w zakresie korzystania z nowoczesnych urządzeń i  technologii cyfrowych pn.: "Bądźmy w kontakcie! - nie tylko telefonicznym…", "Zakupy online czyli, jak zaoszczędzić czas spędzony w kolejkach?", "Nie taki tablet straszny…"

Zajęcia odbywają w mediatece przy ul. Słodowej 2 we wtorki i czwartki w trzech grupach 10 - cio osobowych.

Zapraszamy chętnych do skorzystania, są jeszcze wolne miejsca! Zapisy pod nr telefonu: 781 049 615.


więcej
Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw

Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw


więcej
Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem gospodarczym (stodołą) położonej w Kargowej.

Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem gospodarczym (stodołą) położonej w Kargowej.


więcej
Podsumowanie Wakacjady 2019 w GCK Kargowa

W dniach 1-12 lipca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kargowej trwała Wakacjada 2019, w której uczestniczyło ok. 90 dzieci z Gminy Kargowa. Podczas tegorocznych wakacji w GCK odbyły się zajęcia animacji, sportowe, małego majsterkowicza, teatralne, taneczne, samoobrony dla dzieci, plastyczne, wokalne oraz zajęcia w Mediatece. Dzieci wyjechały do Krainy Zabaw Bogilu, zwiedziły lotnisko w Babimoście i uczestniczyły w spotkaniu z sierż. szt. Waldemarem Michalewiczem - dzielnicowym, który przeprowadził krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa w okresie wakacji...
więcej

PCPR - pilotażowy program "Aktywny samorząd"

Starosta Zielonogórski zaprasza osoby z niepełnosprawnościami z terenu powiatu zielonogórskiego do udziału w pilotażowym programie „Aktywny samorząd”.

Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów programu w życiu społecznym, zawodowym oraz w dostępie do edukacji. Termin przyjmowania wniosków w ramach Modułu I programu upływa 31 sierpnia 2019 roku.


więcej