06.02.2019 r.

15 lutego 2019 roku 90-te urodziny świętowała pani Stefania Błoszyk, mieszkanka Wojnowa

W dniu 18 lutego br. szanowną Jubilatkę odwiedzili w jej mieszkaniu burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś i kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Wierzbińska, składając pani Stefanii życzenia zdrowia, długich lat życia i wszelkiej pomyślności oraz wręczyli upominek i kwiaty.

Pani Stefania Błoszyk urodziła się w Baranowiczach, obecnie Białoruś ,  wśród siedmiorga rodzeństwa.


więcej
Odpowiedź na pismo od Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy

Poniżej prezentujemy odpowiedź na pismo, które 7 lutego 2018 r. skierował Burmistrz Kargowej do Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

Przypominamy treść pisma.

 


więcej
Taki szturm to ja lubię

Taki szturm to ja lubię.

Źródło: Gazeta Lubuska (Czwartek, 14 lutego 2019 r.).


więcej
Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią

Praktyczne wskazówki dla rolników w przypadku konieczności uboju zwierząt gospodarskich kopytnych poza rzeźnią.

 


więcej
Obwodnica Kargowej

Co dalej z autostradą A18 oraz drogą krajową nr 22? Co z budową mostu w Krośnie Odrz. i Kostrzynie, a także obwodnicą Kargowej - pytała podczas sesji sejmiku marszałek Elżbieta Anna Polak. – To są inwestycje zapisane w Kontrakcie Terytorialnym dla woj. lubuskiego. Chcemy, aby planowane przez nas inwestycje na drogach wojewódzkich tworzyły komplementarną całość z drogami krajowymi. Oczekujemy pełnej realizacji Kontraktu Terytorialnego – podkreśliła marszałek.


więcej
Dzień Babci i Dziadka w DDS+

W Dziennym Domu „Senior +” odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorów odwiedziło Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kargowej z opiekunami Małgorzatą Malicką – Kurzak oraz wicedyrektor Ewą Barczewską oraz klasa II B wraz z rodzicami i wychowawczynią Marią Małychą. Dzieci wręczyły przygotowane przez siebie laurki oraz kubeczki. Seniorzy ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem.


więcej
Nowe oświetlenie uliczne

W styczniu tego roku zakończyła się budowa nowego oświetlenia ulicznego na terenie naszej Gminy. Przy ul. Sulechowskiej od skrzyżowania z ul. Piaskową zostało zamontowanych dwanaście słupów aluminiowych o wysokości 8 m, które oświetlają drogę krajową. Kolejnych jedenaście słupów o wysokości 6 m oświetla ścieżkę rowerową do Chwalimia. Na wszystkich słupach zamontowano oprawy oświetleniowe LED. Zadanie budowy oświetlenia ścieżki rowerowej Kargowa – Chwalim zostało zapisane w budżecie obywatelskim na rok 2018.


więcej
I Igrzyska Seniorów w Zbąszyniu

W dniu 5.02.2019 r. seniorzy z DDS+ wzięli udział w I Igrzyskach Seniorów w Zbąszyniu. W zawodach wzięło udział dziesięć drużyn z Dziennych Domów "Senior+" oraz  "Senior - Wigor". Celem turnieju była popularyzacja aktywności ruchowej seniorów, zdrowego trybu życia, rozwijanie sprawności fizycznej oraz integracja ze środowiskiem seniorów z innymi gminami. Odbyło się sześć konkurencji między innymi: gra w warcaby, wiązanie krawata, układanie puzzli. Podczas zmagań drużynowych liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i humor.


więcej
Uroczystości z okazji 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Kargowej

Niedzielne obchody 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego rozpoczęły od złożenia hołdu Powstańcom Wielkopolskim pod tablicą na ratuszu przez Burmistrza Kargowej Jerzego Fabisia.


więcej
Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Kargowej, gm. Kargowa

Burmistrz Kargowej ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Kargowej, gm. Kargowa


więcej
Spotkanie z Miłką Raulin

Dzięki sponsorowi firmie Maximus 1.02.2019 odwiedziła ponownie GCK Kargowa Milka Raulin - najmłodsza Polka, która zdobyła koronę ziemi. Himalaistka opowiedziała jak się spełnia marzenia na wielką skalę, pokazała autorskie filmy nakręcone podczas zdobywania siedem najwyższych szczytów ziemi. Rozdawała autografy na nowo wydanej książce. Podróżniczka obiecała, że piątkowe spotkanie nie będzie ostatnim i chętnie odwiedzi nas i opowie o kolejnych dokonaniach.


więcej
Informacja o rekrutacji dzieci zamieszkałych na obszarze gminy Kargowa do Publicznego Przedszkola w Kargowej i oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w Szkole Podstawowej w Kargowej na rok szkolny 2019/2020

Nabór do Publicznego Przedszkola i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Kargowej będzie przeprowadzony z zastosowaniem Elektronicznego Systemu Naboru. Elektroniczny Wniosek o przyjęcie kandydata należy wypełnić wchodząc na stronę przedszkole.kargowa.pl,  zakładka Moduł Naboru.


więcej
Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r. przez organizacje pozarządowe

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r. przez organizacje pozarządowe


więcej
Załatwiaj sprawy online szybko, łatwo, wygodnie na Biznes.gov.pl

Załatwiaj sprawy online szybko, łatwo, wygodnie na Biznes.gov.pl.


więcej
Oferta Sulechowskiego Stowarzyszenia „Amazonek" Sulechów

Zgodnie z artykułem 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t. j. Dz. U. z 2018 r. poz. 450 z późn. zm.) przedstawiam do publicznej wiadomości ofertę Sulechowskiego Stowarzyszenia „Amazonek” złożoną w dniu 12 grudnia 2018 roku na wsparcie zadania publicznego pn.

 „Profilaktyka i zapobieganie raka piersi wśród kobiet na terenie Gminy Kargowa ”.


więcej
One wiedzą, że ktoś pamięta

One wiedzą, że ktoś pamięta.

Źródło: Gazeta Lubuska (Sobota-niedziela, 2-3.02.2019 r.).


więcej
Wizyta przedstawicieli ITD w Kargowej

29 stycznia br. na zaproszenie burmistrza przybyli do Kargowej  Rafał Tymkiewicz, naczelnik Delegatury Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie i  naczelnik wydziału Michał Frąckowiak.


więcej
Kolejne spotkanie z przedstawicielami PKS-u

We wtorek 29 stycznia  br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami Przedsiębiorstwa  Komunikacji Samochodowej w Zielonej Górze, kierownikiem  działu przewozów Anną Rogowską i członkiem zarządu Mariuszem Krukiem, w sprawie przewozów pasażerskich na trasie Kargowa  -  Zielona Góra  i z powrotem.  Pasażerom chodziło przede wszystkim o dwa kursy, poranny do Zielonej Góry o godz. 6.41 i powrotny o godz. 15.25, które związane były z przesiadkami w Sulechowie.


więcej
Wszystko cacy, gorzej z pieniędzmi

Wszystko cacy, gorzej z pieniędzmi.

Źródło: Gazeta Na Temat (Czwartek 31 stycznia 2019 r.).


więcej
„Senior+” świętuje pierwsze urodziny

Dnia 24 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie okolicznościowe z okazji I Rocznicy Działalności Dziennego Domu „Senior+” w Kargowej. Seniorzy postanowili wspólnie uczcić tą szczególną datę. Zaproszeni goście: Burmistrz Jerzy Fabiś i Kierownik OPS Anna Wierzbińska przyszli z ciepłymi życzeniami do jubilatów. Podkreślali również, że w placówce panuje prawdziwa ciepła i rodzinna atmosfera. Nie obyło się bez tortu upieczonego przez seniorki i lampki szampana. Spotkanie dało okazję do wspomnień i wzruszeń.


więcej
Ogłoszenie o możliwości zaopiniowania projektu uchwały

Ogłoszenie o możliwości zaopiniowania projektu uchwały w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Kargowa w 2019 roku


więcej